Rozkład dnia

Ramowy Rozkład Dnia może być zmieniany według potrzeb danej grupy ( np. ze względu na zajęcia dodatkowe)

6:30 – 8:15 Schodzenie się dzieci , zabawy dowolne wg zainteresowań:  manipulacyjne, konstrukcyjne,  dydaktyczne, tematyczne i inne, rozmowy okolicznościowe i zaplanowane, indywidualne wspomaganie i korygowanie rozwoju dziecka – praca o charakterze stymulująco-kompensacyjnym (pozostałe dzieci w kącikach zabaw), zabawy ruchowe, ćwiczenia poranne.

8:15 – 8:30 Przygotowanie do śniadania, czynności organizacyjne, czynności higieniczno-porządkowe

8:30 – 9:00 Śniadanie

9:00 – 10:00 Zajęcia edukacyjne organizowane przez nauczyciela; realizowanie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz programów wychowania przedszkolnego:

·         Zajęcia poszerzające dotychczasową wiedzę dzieci  - dla całej grupy wprowadzenie w wybraną tematykę wszystkie dzieci, zapoznanie z określonymi obszarami wiedzy.

·         Zajęcia udoskonalające umiejętności dzieci prowadzone w zależności od potrzeb i możliwości dzieci – w zespołach, kontynuacja rozpoczętego procesu uczenia się .

·         Aktywność twórcza dziecka – dla całej grupy; o charakterze plastycznym, muzycznym, ruchowym, teatralnym.

·         Sytuacje edukacyjne oraz karty zadaniowe – samodzielna praca dziecka i ze wsparciem nauczyciela (grupy starsze).

10:00 – 10:30 Zajęcia dodatkowe i twórcze zabawy wg zainteresowań dzieci.

10:30 – 11:45 Przygotowanie do wyjścia na powietrze, czynności porządkowe, higieniczne, pobyt na świeżym powietrzu, prace porządkowe, spacery, wycieczki, obserwacje przyrodnicze, gry i zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

11:45 – 12:00 Przygotowanie do obiadu, czynności organizacyjne,  porządkowe, higieniczne.

12:00 – 12:30 Obiad

12:30 – 13:00 Przygotowanie do poobiedniego odpoczynku, czynności higieniczne, porządkowe oraz samoobsługowe.

13:00 – 14:30 Odpoczynek

Młodsze grupy – Leżakowanie

Pozostałe – Relaksacja, bajkoterapia, zajęcia dodatkowe, praca zespołowa lub indywidualna o charakterze stymulacyjno-kompensacyjnym, praca z dzieckiem uzdolnionym, zabawy w kącikach zainteresowań, zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym

14:30 – 15:00 Przygotowanie do podwieczorku, czynności organizacyjne, porządkowo – higieniczne, podwieczorek